Tijd van bezinning

Van het carnavalsfeest zijn we via Aswoensdag in de Veertigdagentijd gekomen, de tijd van voorbereiding op het grote Paasfeest. Waarschijnlijk was het aantal carnavalsvierders wel groter dan het aantal mensen dat de vastentijd in acht zal gaan nemen. Alhoewel, sommigen zullen deze periode misschien gebruiken om te minderen met eten, roken, consumeren, of om bewust stil te staan bij het overmatig consumptiegedrag, en mogelijk ook om iets van hun overtollig gewicht kwijt te raken.

De vastentijd is zeker ook een tijd tot bezinning op hoe men op dit moment in het leven staat. Brengen wij de Blijde Boodschap van Jezus Christus wel genoeg in de praktijk? Hebben we onze naaste lief zoals we onszelf liefhebben, of zijn we vooral met onszelf bezig? Hebben we oog voor die naaste, vooral de minder bedeelden, vluchtelingen, daklozen, zieken, en mensen die helemaal zijn vastgelopen in de maatschappij en geen uitweg meer weten te vinden, de eenzame mens? Leven naar die boodschap van Jezus moeten we natuurlijk het hele jaar proberen te doen, maar de vastentijd is er ook voor om ons extra te inspireren.

Diaken Henk van Thiel

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *