Vrijwilligerswerk voor Oekraïne


Er is een grote solidariteit en bereidheid om Oekraïense vluchtelingen die naar Nederland komen te helpen. De Nederlandse R.-K. bisschoppen zijn dankbaar voor de inzet die ook vanuit de parochies komt, zo stond te lezen in de pastorale brief aan de parochies: ‘Vluchtelingen mogen een beroep op ons doen.

In Christus verbonden, + Gerard De Korte

Ondersteuner gastgezinnen Oekraïense vluchtelingen.
Wil jij je inzetten voor vluchtelingen uit Oekraïne? Meld je dan nu aan als vrijwilliger! Wij
zoeken vrijwilligers die gastgezinnen kunnen ondersteunen.


Wat is je rol?
Je ondersteunt gastgezinnen die Oekraïense vluchtelingen opvangen. Dit doe je samen met een andere vrijwilliger. Je bent vraagbaak voor allerlei praktische zaken waar gastgezinnen tegenaan lopen en waar zij hulp bij kunnen gebruiken (administratieve zaken, dagelijks leven, de situatie in Oekraïne, etc). Je wordt ondersteund door een vrijwilligerscoördinator van het Leger des Heils en je ontvangt relevante trainingen. Je werkt samen met Takecarebnb, het Rode Kruis en/of Vluchtelingenwerk die ook ondersteuning bieden aan de vluchtelingen. Na je eerste bezoek heb je vooral contact met de gastgezinnen via telefoon, mail of app . Je hebt een rol als ondersteuner, niet als hulpverlener.
Wil je je aanmelden als gastgezinondersteuner? Klik hier voor meer informatie én meld je aan!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *