Bezinning bij de Doop van de Heer

Gedoopt zijn is bevrijding mogen ervaren. De toekomst krijgt kansen in je. De kracht van het Goede haalt het. Gedoopt zijn
is altijd opnieuw ja zeggen aan Gods Geest in jezelf en in anderen. Gedoopt zijn is een voortdurende uitnodiging en opdracht tot solidariteit met medemensen, tot delen van je tijd, je aandacht, om je talenten in te zetten voor Gods droom. Gedoopt blijf je heel je leven. Het is een contract tussen jou en de Geest van God. Wat een geluk, wat een dynamiek!

Jezus ging de Jordaan in. Hij werd ondergedompeld in het leven van zijn volk. Hij zette de weg voort van Mozes.
Voortaan werd het zijn opdracht om ‘Beloofd Land’ aan te zeggen. Hij werd gedoopt om waar te maken, dat Hij Gods veelgeliefde was. Eenmaal gedoopt richtte Hij zich uitsluitend op zijn droom van recht en vrede voor iedereen. Zijn doop wees in de richting van liefde en solidariteit, van een nieuwe hemel en aarde. Gedoopt worden is in wezen kiezen voor de weg van Jezus. Daardoor draag je voortaan zijn watermerk met je mee.
Je gaat voor zijn Boodschap, voor zijn manier van leven.
Je sluit je aan bij mensen, die in dezelfde richting kijken.
Je wilt je in woord en daad inzetten voor een paradijs,
waarin elkeen vredig mag leven. Gedoopt worden is opstaan
uit een waterig bestaan en volstromen met nieuwe levensadem,
met de Geest van God.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *