Aantal katholieken wereldwijd gestegen

Door een Nederlandse bril bekeken, lijkt het alsof de Kerk steeds kleiner wordt. Maar internationaal is dat helemaal niet zo. Het aantal rooms-katholieken neemt zelfs toe. In 2021 waren er wereldwijd 1,378 miljard katholieken. Dat is een stijging van 1,3 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Dat blijkt uit de jaarlijkse statistieken die het Vaticaan afgelopen week heeft gepubliceerd. 

In 2021 maakten katholieken 17,67 procent van de wereldbevolking uit. Dat percentage is afgelopen jaren vrijwel onveranderd gebleven. Procentueel gezien wonen de meeste katholieken in Noord- en Zuid-Amerika, waar meer dan 64 van de 100 inwoners katholiek is, gevolgd door Europa met 39,6 op de 100. In absolute aantallen is de stijging het grootste in Afrika, terwijl in Europa sprake is van een daling. Brazilië is het land met grootste aantal katholieken: bijna 180 miljoen Brazilianen zijn katholiek. 
Uit de cijfers blijkt verder dat er in 2021 wereldwijd 407.872 priesters waren, 49.176 permanent diakens en 5.340 bisschoppen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *