Jubileum 150 jaar kerkgebouw Zeeland

Een week lang wordt van 13 tot en met 20 november gevierd dat het kerkgebouw van Sint-Jacobus de Meerdere in Zeeland 150 jaar bestaat. Elke dag zijn er in de kerk activiteiten, waarbij iedereen van harte welkom is. De jubileumweek wordt op zondag 20 november afgesloten net een eucharistievering waarin Mgr. Gerard de Korte van ’s-Hertogenbosch voorgaat.

Een werkgroep van 8 mensen uit Zeeland is al geruime tijd bezig met de voorbereiding van de viering van het jubileum. In de kerk wordt een grote tentoonstelling ingericht die de 150 jaar in mooie beelden weergeeft. Alle dagen, met uitzondering van de laatste zondag zijn er in de kerk rondleidingen, waarbij gidsen van Heemkundekring Zeeland de bezoekers op de vele mooie en bijzondere voorwerpen en onderdelen van de kerk en van het interieur laten zien.

Iedereen welkom

Op alle dagen van zondag 13 tot en met zaterdag 19 november is iedereen welkom. Voor de bezoekers staat koffie en thee klaar. Voor enkele speciale groepen zijn extra activiteiten in het programma opgenomen. Zo is er op maandagavond een avond voor de Stichting Jeugdbelangen. Die avond zijn ook andere mensen welkom. Op dinsdag zijn de bewoners van Zorgcentrum Compostella uitgenodigd en op woensdag begeleiders en cliënten van De Zonnebloem. Op donderdagmorgen komen de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen naar de kerk. Ze krijgen niet alleen uitleg, maar kunnen meedoen aan een bijzondere speurtocht in en door de kerk.

Muziek en zang zijn vrijdagvond 18 november te beluisteren van 19.00 tot 21 uur. Tijdens het concert is zangvereniging De Loreley te horen en na de pauze zangkoor Decibel. Een mooie combinatie met voor elk koor het typisch eigen repertoire. Bovendien is die avond het monumentale Smitsorgel te horen, dat bespeeld zal worden door Antoon Ariëns, dirigent van De Loreley.

Jubileumboek

Na de jubileummis van zondag 13 november zal het eerste exemplaar van het boek over 150 jaar kerkgebouw Zeeland worden overhandigd. Een boek dat een beeld geeft van de bouw van de huidige kerk en haar geschiedenis tot nu toe. Daarbij ook een uitgebreide schets van eerdere kerken en kapellen in Zeeland, de geestelijkheid door de jaren heen en wie er nu allemaal actief zijn. Tevens worden de vele bijzondere objecten in de kerk beschreven, alsmede de kerkschatten die bij museum Krona in Uden in bruikleen zijn gegeven. Op de vele foto is in het boek heel veel in beeld gebracht. Het boek is na de presentatie te koop voor 10 euro.

Bisschop Mgr. Gerard de Korte van het bisdom ‘s-Hertogenbosch zorgt met zijn komst voor een plechtige afsluiting van de jubileumweek. Hij gaat voor in de eucharistieviering van die dag. Die wordt opgeluisterd met zang van kerkkoor Sint-Cecilia en de harmonie van Muziekvereniging Zeelandia.

Zie ook:  Flyer 150 jaar kerk Zeeland

Het programma

Zondag 13-11: 10.30 uur H. Eucharistieviering met na afloop overhandiging jubileumboek. Tentoonstelling in de kerk van 13.00 – 17.00 uur met rondleiding met gids tussen 15.00 en 17.00 uur

Maandag 14-11: Tentoonstelling en rondleiding met gids van 15.00 tot 17.00 uur; Tentoonstelling met rondleiding in de kerk voor Stichting Jeugdbelangen van 18.00 tot 20.00 uur. Ook toegankelijk voor ander belangstellenden.

Dinsdag 15-11: Tentoonstelling in de kerk voor begeleiders/bewoners van Compostella van 15.00 tot 17.00 uur, tevens rondleiding met gids. Afsluiting met vieringsmoment om 16.30 uur

Woensdag 16-11: Tentoonstelling in de kerk voor begeleiders/cliënten De Zonnebloem van 15.00 – 17.00 uur, tevens rondleiding met gids. Afsluiting met vieringsmoment om 16.30 uur.

Donderdag 17-11: Tentoonstelling in de kerk voor groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen van 09.00 tot 13.45 uur met speurtocht in de kerk. Tentoonstelling voor publiek van 15.00 – 17.00 uur met rondleiding met gids.

Vrijdag 18-11: Tentoonstelling in de kerk voor leden van KBO-Zeeland van 15.00 – 17.00 uur, tevens rondleiding met gids. Afsluiting met vieringsmoment om 16.30 uur. Concert met zangvereniging De Loreley en koor Decibel, 19.00 tot 21.00 uur, orgel bespeeld door Antoon Ariëns.

Zaterdag 19-11: Tentoonstelling in de kerk voor publiek van 15.00 tot 17.00 uur met rondleiding met gids.

Zondag 20-11: H. Eucharistieviering m.m.v. het kerkkoor Sint-Cecilia en Muziekvereniging Zeelandia, aanvang 09.00 uur. Voorganger Mgr. Gerard De Korte van ’s-Hertogenbosch.

Namens de werkgroep,

pastoor John van de Laar/Ad Daverveld

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *