Vieringen Aswoensdag

Op 17 februari vieren we Aswoensdag om 19.00 uur in de kerk van Uden, Boekel en Zeeland.

Het askruisje wordt gegeven middels een besprenkeling van de droge as boven het hoofd, zo is er geen fysiek contact.

Aanmelden is noodzakelijk, u bent van harte welkom!

As strooien als alternatief voor askruisje:

Hoe kunnen we tijdens de coronapandemie veilig Aswoensdag vieren? Als antwoord op die vraag heeft de Nationale Raad voor Liturgie alle parochies geadviseerd om de as over de hoofden van de gelovigen te strooien in plaats van een askruisje op het voorhoofd te maken. As over het hoofd strooien, is niet nieuw. Het is zelfs de oorspronkelijke Bijbelse vorm. Het gebruik van as is een boeteritueel aan het begin van de Vasten. Van oudsher kent de Kerk twee manieren om de as op te leggen, zoals dat officieel heet: het strooien van as boven het hoofd of het tekenen met as in de vorm van een kruisje op het voorhoofd. Later werd er een verschil gemaakt tussen de twee vormen: bij priesters en diakens werd de as over het hoofd gestrooid en lekengelovigen kregen een kruisje op het voorhoofd. Door tijdens deze pandemie terug te keren naar de oude vorm kan Aswoensdag gewoon gevierd worden, zonder dat er fysiek contact hoeft plaats te vinden.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *