Adventsactie 2019 El Salvador.

Adventsactie 2019 t.b.v. Guarjila in El Salvador. De kliniek Ana Manganaro biedt medische zorg en educatie aan de inwoners van Guarjila in El Salvador.
De kliniek wil de gezondheid van moeders en jonge kinderen verbeteren door goede geboortezorg te bieden en gezonde voeding.

In het noorden van El Salvador ligt de plattelandsgemeente Guarjila. Tijdens de burgeroorlog werd deze plaats volledig verwoest en vluchtte de bevolking naar Honduras. Na hun terugkeer bouwden de inwoners Guarjila weer op. De Amerikaanse non en kinderarts Ana Manganaro begon hier een kliniek en leidde een groep tienermeisjes op tot gezondheidsvoorlichters. Daarmee legde zij de basis voor een systeem van elementaire gezondheidszorg. De kliniek richt zich op medische zorg – vooral aan zwangere vrouwen en jonge kinderen – voorlichting en educatie. Tegenwoordig beschikt de kliniek over een team van artsen en andere zorgverleners. Toch sterven nog te veel moeders en kinderen tijdens de bevalling. Jonge kinderen lopen gevaar te overlijden aan ondervoeding en ziekten als diarree en longontsteking. De kliniek heeft onvoldoende middelen om hier iets aan te doen en de overheid kan niet voorzien in de behoeften van de kliniek. Dit project heeft tot doel de gezondheid en voeding van (aanstaande) moeders en jonge kinderen (tot 2 jaar) te bevorderen en sterften bij de bevalling terug te dringen. Zwangerschap en bevalling vormen een gezondheidsrisico. De kliniek heeft daarom een opvanghuis ingericht waar aanstaande moeders de laatste weken voor hun bevalling kunnen verblijven. Het aantal opvangplaatsen is echter niet toereikend en moet dringend worden uitgebreid, van 8 naar 11. Om ondervoeding en babysterfte tegen te gaan wil de kliniek borstvoeding
stimuleren. Zo’n 60 tot 80 vrouwen worden getraind om voorlichting te geven over borstvoeding aan zwangere vrouwen en moeders met kinderen tot 2
jaar. Ook wil de kliniek moeders én vaders adviseren over borstvoeding, en huisbezoeken brengen om borstvoeding te promoten en te begeleiden. Zo’n 25 tot 30 gezinnen krijgen voorlichting over gezonde voeding en praktische hulp bij het aanleggen en onderhouden van een moestuin. Zes maanden na de
start, als de eerste groente geoogst kan worden, krijgen ze praktijklessen in het bereiden van gevarieerde maaltijden.Tijdens de Advent staat de extra
collectebus achterin de kerk om deze actie te steunen.

Van harte aanbevolen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *