Vier jubilarissen = 185 jaar zangervaring.

Parochieel mannenkoor St.Agatha uit Boekel viert op zondag 25 november het Ceciliafeest. Om 10.30 uur zal de H.Mis opgeluisterd worden met de mis van Strategier en de wisselende gezangen van het feest van Christus Koning.  Tegen het einde  van de H.Mis zullen de jubilarissen door pastoor John van de Laar in het zonnetje gezet worden. Vier jubilarissen die met zijn vieren goed zijn voor 185 jaar koorzangervaring. Op de eerste plaats  zijn door twee diamanten leden. Piet de Bie en Pieter van Doren zingen al zestig jaar hun partij mee bij respectievelijk de eerste en tweede tenoren. Zij zagen pastoors, dirigenten en organisten komen en gaan. Ook veel medekoorleden. Piet de Bie was gedurende 28 jaar bestuurslid. Een aantal jaren als penningmeester, een aantal jaren als secretaris. Even dreigden stemproblemen een voortijdig einde te maken aan zijn trouwe lidmaatschap. Pieter van Doren laat van zich horen bij de tweede tenoren. Al sinds jaar en dag zorgt Pieter dat er tijdens de pauze een lekkere bak koffie gedronken kan worden. Voor de liefhebbers ook thee. Peter van Hees is robijnen jubilaris. Hij zingt al 40 jaar bij de baritons. Gedurende 34 jaar hield hij “de boeken bij”. Het mannenkoor verzorgt bij elke mis de wisselende Gregoriaanse  gezangen. Elke zondag weer andere! Die gezangen staan in de Graduales (de boeken). En die boeken hebben hele dunne bladzijdes en een aantal lintjes. Peter heeft zeer lange tijd ervoor gezorgd dat de boeken heel bleven en de lintjes op hun plaats. De vierde jubilaris tenslotte viert zijn zilveren jubileum. Bart van Sleeuwen verhuisde in die 25 jaar van de baritons naar de bassen. Vanaf 2007 is Bart de voorzitter van het koor. Daarvoor ook al negen jaar bestuurslid. Na de H.Mis is er voor de liefhebbers gelegenheid om de jubilarissen te feliciteren! De leden van het mannenkoor vieren vanaf 14.30 uur in besloten kring het jaarlijkse Ceciliafeest op gepaste wijze verder.

Mocht u geïnteresseerd zijn in het bovengenoemde koor, mocht u er deel van willen uitmaken, dan kunt u het beste contact opnemen met onze zilveren jubilaris. En wie weet kunt u dan over 25 jaar zelf gehuldigd worden!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *