De Goede Week: Palmpasen.

Vandaag beginnen we de pelgrimage naar Jeruzalem. De vieringen van deze week vormen een eenheid. Het zijn etappen op de weg naar Pasen. We sluiten ons aan bij Jezus en zijn vrienden: Zie, we trekken nu op naar Jeruzalem.

Op de bodem van onze ziel dragen wij het verlangen, de droom van volmaaktheid, van liefde, van vrede. In ontelbare verhalen en legenden gaan mensen op reis. Ze maken een zoektocht gelokt door die droom. De pelgrimage is een levensbeeld. Het is een verkorte levensreis. Door dalen en over bergen gaat het, door water en duisternis. Zullen we ooit aankomen? We trekken op naar Jeruzalem. Loslaten kan alleen in vertrouwen op het Geheim. Op deze reis naar Pasen zoeken we dat, het Geheim dat groter is dan ons hart, het Geheim waardoor wij opgewekt worden, het Geheim waardoor we opnieuw geboren worden. We gaan samen op weg naar Pasen! In geloof en vertrouwen. Vandaag met een Palmtakje in de hand, als teken van geloof!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *