Onthulling gedicht aan de St. Petruskerk

In november vorig jaar werd pastoor Van de Laar van de St. Petrusparochie benaderd door Udens stadsdichter Maarten v.d. Elzen om een gedicht van hem aan de kerk te bevestigen. De Kruisherenkapel en de Abdij van de Birgittinessen waren immers ook al gesierd met een van zijn gedichten. Om de kosten te dragen werd als sponsor de ‘buurman’ van het kerkgebouw gevonden: Notariskantoor Gerrits en Van Gulick zou de kosten op zich nemen.

En zo geschiedde: op 30 juni vond op gepaste feestelijke wijze de onthulling plaats van het gedicht ‘Petruskerk’, waaruit hier een strofe:

Zoveel emotie zoveel gebeurtenissen,

Van doop tot uitvaart, bruiden in het wit

En muziek die dwars door je heen gaat

Wierook, engelen, zilver en goud troosten

Wie het gedicht in zijn geheel wil lezen is natuurlijk van harte welkom om op het kerkplein een kijkje te komen nemen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *