St. Caeciliakoor Uden te gast in de Sint Janskathedraal Den Bosch

Traditiegetrouw wordt in de maand Mei in de St. Janskathedraal in Den Bosch Maria aanbeden door pelgrims uit het hele land. Dit jaar krijgt de pelgrimage een extra feestelijk tintje vanwege het 750-jarig bestaan van de koorzang. Al kort na de stichting van de Sint Jan ontwikkelde deze kerk zich tot een centrum voor kerkmuziek. Het is dan ook een grote eer voor het St. Caeciliakoor om tijdens deze bijzondere Mariamaand een van de eucharistievieringen te mogen opluisteren. De datum is vastgesteld op 12 mei om 12.00 uur. Ook onze Pastoor Van de Laar neemt deel aan de viering als concelebrant. Na de viering is er een rondgang door de stad waar vele pelgrims zich bij aansluiten. Het koor is al eerder te gast geweest tijdens deze Mariavieringen en het is een indrukwekkend gebeuren waar vele kerkgangers de weg naar toe weten te vinden. Ook de Gildes zijn van oudsher van de partij. Natuurlijk voert het koor ook liederen uit die geheel in het teken staan van Maria. Het St. Caeciliakoor heeft, naast de vaste koorzangers een groot aantal
gastzangers uitgenodigd.

Het koor staat onder leiding van dirigent Marcus de Haard en organist Jan de Laat.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *