Paus pleit tegenover uitzinnige menigte jongeren voor een inclusieve kerk. Zij is ‘voor allen!’

Paus Franciscus is in Lissabon ontvangen door een uitzinnige menigte van enthousiaste deelnemers aan de Wereldjongerendagen. In zijn passievolle toespraak riep hij op tot een inclusieve kerk waar plaats is voor allen. ‘Voor allen, voor allen, voor allen!’

In een open pausmobiel reed Franciscus door de stad terwijl pelgrims en inwoners van de Portugese hoofdstad hem verwelkomden. Langs het parcours was de emotie voelbaar, verschillende jongeren waren in tranen.

‘Ik ben blij jullie te zien’, zei Franciscus tegen de uitzinnige menigte in het Parque Eduardo VII. ‘En ik ben blij het prachtige lawaai dat jullie maken te horen en besmet te raken door jullie vreugde.’

Franciscus drukte de jongeren op het hart dat God hen heeft geroepen. ‘Met alle talenten die we hebben, ondanks alle schaduwzijden en verwondingen die we ook in ons dragen, zijn we geroepen. Geroepen want geliefd. Voor Hem zijn we geen nummer, maar een gezicht.’

‘Ik voel dat in mijn parochie geen plaats is voor fouten’, citeerde de paus een jongere die hem had geschreven. ‘Ik ben bang. Ik weet dat er mensen zijn die me niet accepteren en die denken dat er voor mij geen plaats is’, was een andere vraag die hij citeerde.

‘Er is plaats voor iedereen in de kerk’. ‘Para todos!’, zei hij in het Spaans en vol vuur. ‘Todos! Todos! Todos!’. En hij liet het de honderdduizend jongeren herhalen: ‘Todos, todos, todos!’

En als die plaats voor allen er niet is? ‘Zorg dan dat die er komt, zelfs voor hen die zich vergissen, voor hen die vallen, voor hen die worstelen. Want de Heer wijst niet met zijn vinger, maar strekt zijn arm uit. Hij doet geen deur dicht, maar nodigt uit om binnen te komen: hij blijft niet op afstand, maar verwelkomt.’

De paus wees ook op het belang van het persoonlijk gebed. ‘Houd jullie dromen en verlangens niet voor jezelf, maar deel ze met Jezus. Wie zijn hart dagelijks voor hem opent, zal merken dat er iets bijzonders gebeurt. God draait de boel om. Je stelt vragen en Hij geeft je geen simpele antwoorden – hij is namelijk geen zoekmachine, maar een echte vriend. Jij vraagt hem wat je nodig hebt en je begint in jezelf andere vragen te voelen: dat zijn Zijn vragen die je ziel ten diepste raken.’

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *