Waarom is Goede Vrijdag ‘goed’?

 En hoe heet hij in andere talen? Jezus loopt de kruisweg en sterft aan het kruis. En toch spreken we van ‘Goede’ Vrijdag. Waarom?

De tragische gebeurtenis van Jezus’ terechtstelling wordt goed genoemd, omdat het de finale verzoening betekent van mens en God. God heeft zich met de mens verzoend, door mens te worden in Jezus, tot en met zijn vreselijke dood. Zonder deze ‘Goede’ Vrijdag zou er geen Pasen zijn, en geen verrijzenis. Ook in het Engels spreekt men van Good Friday. In het Duits wordt met Karfreitag (‘Treurige’ of ‘Kommervolle’ Vrijdag het tragische van de dag benadrukt). In Romaanse talen heet deze vrijdag doorgaans ‘heilig’: Frans: Saint Vendredi, Spaans: Viernes Santo Italiaans: Venerdi Santo , Portugees: Sexta-feira Santa

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *