Mariagrot verplaatst in Boekel

Enkele maanden geleden, bij het ontruimen van de Sint Petruskapel, rees de vraag op wat te doen met de Lourdesgrot die langs de kapel stond. Al snel was  iedereen het er over eens dat de grot verplaatst zou moeten worden naar de tuin van de kerk. Wel was het onduidelijk hoe we dit zouden gaan doen, afbreken en weer opbouwen of in zijn geheel oppakken en in de tuin neerzetten. Na overleg met deskundigen en een vertegenwoordiger van een kraanbedrijf werd besloten om voor het laatste te gaan. Enkele weken van voorbereidingen waren nodig. Toestemming vragen aan de gemeente, uitgraven van de fundering, tunnels onder de grot doorgraven voor de ijzeren balken, de nieuwe plaats voorbereiden, enz. Afgelopen dinsdag 18 mei was het zover. Met een zware kraan werd de Lourdesgrot, heel voorzichtig van zijn plaats getild en op een vrachtwagen geplaatst en richting de tuin gereden vanwaar de grot met dezelfde voorzichtigheid op zijn plaats werd gezet.
Het Mariabeeld wordt gerestaureerd voor het wordt teruggeplaatst in de grot

Vriendelijke groeten,

Henk van Thiel

 

Eén antwoord op “Mariagrot verplaatst in Boekel”

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *