Gedachten bij het komende Kerstfeest: Gastvrij voor allen!

 

Overal in het land hoor je op kerstavond klokken luiden om aan alle mensen te verkondigen dat Jezus is geboren. We voelen ons wellicht goed in ons vel, omringd door familie en vrienden en we vinden Kerstmis een  feest. Maar doen we dan wel recht aan wat Kerstmis echt is?Wie naar de stal kijkt en in gedachten teruggaat in de tijd, krijgt een ander beeld voor ogen. Een jong gezin, zonder dak boven het hoofd, een pasgeboren kind in een voerbak, midden in een vuile stal met stinkende dieren. Geen kerstdiner van vijf gangen maar wel het weinige voedsel dat ze met elkaar kunnen delen. Geen prachtig versierde kerstboom met duizend lichtjes maar een donkere nacht met slechts de sterren aan de hemel. Geen familie of vrienden om mee te vieren, alleen wat vreemdelingen en een paar arme herders. We kunnen ons de kerstdagen nóg zo mooi en romantisch voorstellen, de realiteit was anders, is anders. Dichter bij huis, misschien voor u,  is er grote onzekerheid om gezondheid en toekomst, is er stil verdriet of gemis, nadenkend hoe deze feestdagen door te komen. Echter, de geboorte van Gods Zoon, Zijn mens geworden liefde mag gevierd worden. Het is juist in Hem, in Zijn liefde dat al onze zorgen en armoe, al ons verdriet en gemis een plekje kunnen krijgen. Onze hoop, onze vreugde, onze liefde en ons geloven gaan uit naar dit Kind, en komen zelfs voort uit dit Kind. Geloven in Jezus is vooral een kwestie van doen zoals Hij. Vanaf zijn prilste jeugd, zelfs al in die kribbe in die stal, deed Hij zijn werk. Iedereen mocht bij Hem komen en zich bij Hem thuis voelen. Gastvrijheid heet dat. In alle vrijheid te gast zijn bij Hem. Misschien bent u een dezer dagen ook in alle vrijheid ergens te gast of mag u gastheer/gastvrouw zijn voor anderen. Misschien komt u tot het besef dat de geboorte van Jezus, Gods Zoon, de kern is en blijft van dit kerstfeest. En dat juist die gedachte maakt dat wij ons verbonden weten met alle mensenkinderen, waar ook ter wereld. Of ze nu wonen in een huis of een stal, aan rijk-gevulde tafels zitten of in armoe delen wat er is aan voedsel. In de heilige Kerstnacht zijn we met elkaar verbonden door dat éne Kind. En zijn we gastvrij voor allen! Weet u dus welkom, in álle kerken! Mede namens de teamleden, het parochiebestuur én alle trouwe medewerkers en medewerksters wens ik U van harte een Zalig Kerstfeest en een Gezegend 2020.

Pastoor John van de Laar.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *